SKIP_TO

Prestiż

Wydawnictwo Naukowe UMK jest jednym z największych wydawnictw uczelnianych w Polsce.

Publikuje ponad 150 tytułów rocznie, w tym: monografie, rozprawy, podręczniki i czasopisma – z nauk humanistycznych, społeczno-ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych i medycznych. Od 2011 r. wydaje i dystrybuuje prestiżową serię „Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej”. W 2013 r. Wydawnictwo uruchomiło pierwszą tego typu w Polsce platformę z otwartym dostępem do czasopism naukowych (Akademicka Platforma Czasopism: apcz.pl).

Międzynarodowa ranga wydawnictwa

Wydawnictwo publikuje rozprawy współczesnych badaczy nie tylko z polskich, ale i zagranicznych ośrodków naukowych. Współpracuje z takimi instytucjami, jak m.in.: Harvard University Press, Oxford University Press, Ministerstwo Kultury Rządu Hiszpanii, Uniwersytet Nawarski w Pampelunie, Uniwersytet Juliusza Maksymiliana w Würzburgu, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Historischen Kommission für ost- und westpreußische Landesforschung w Berlinie. Wydawnictwo Naukowe UMK publikuje prace w wielu językach świata: m.in. angielskim, francuskim, japońskim, niemieckim, włoskim.

Profesjonalne przygotowanie do druku

prace redakcyjne,
prace korektorskie,
projekty graficzne,
skład.

Druk w najwyższej jakości

własna drukarnia,
druk cyfrowy i offsetowy,
usługa „druk na zlecenie”: możliwość nieograniczonych dodruków publikacji.
Edytorska szata publikacji zyskała uznanie w jury branżowych konkursów m.in. w Konkursu na Najtrafniejszą Szatę Edytorską Książki Naukowej oraz Konkursu na Książkę Edytorsko Doskonałą EDYCJA, o czym świadczą otrzymane nagrody, wyróżnienia i nominacje (wykaz TUTAJ).

Promocja

uczestnictwo w prestiżowych konkursach wydawniczych (otrzymanie ponad 50 dyplomów),
uczestnictwo w najważniejszych targach książki w Polsce,
organizacja spotkania autorskich, dyskusji o książkach, a także konferencji naukowych na temat edytorstwa,
recenzje i omówienia w polskich i zagranicznych periodykach naukowych.

Dystrybucja

własny sklep internetowy: www.wydawnictwoumk.pl,
własna Akademicka Platforma Czasopism (funkcjonująca w najważniejszych światowych bazach abstraktowych i indeksowych: apcz.pl,
najpopularniejsze serwisy z e-bookami (ibuk.pl, iformat.pl, play.google.com),
największe księgarnie internetowe (m.in. empik.com, merlin.pl, gandalf.com.pl, ksiegarnia.pwn.pl),
największe hurtownie w Polsce (m.in. Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw „Azymut”),
najważniejsze stacjonarne księgarnie akademickie w Polsce, m.in: Księgarnie PWN w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu,  Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Toruniu, Księgarnia Studencka w Toruniu, Księgarnia Centrum w Toruniu, Uniwersytecka Księgarnia Naukowa w Gdańsku, Księgarnia Historyczna w Warszawie, Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa w Warszawie, Księgarnia Uniwersytecka Liber w Warszawie, Księgarnia Ekonomiczna z Warszawy, Firma Księgarska Bibliofil z Łodzi, Główna Księgarnia Naukowa w Krakowie, Księgarnia Akademicka w Krakowie, Księgarnia Uniwersytecka w Lublinie, Księgarnia Liber z Katowic, Księgarnia Pedagogiczna z Katowic, Fundacja UAM – Księgarnia Naukowa z Poznania, Poznańska Księgarnia Akademicka z Poznania, Księgarnia Liber z Rzeszowa, Księgarnia „Czuły barbarzyńca” w Warszawie, Księgarnia-antykwariat „Bibliofil” w Krakowie, Opolska Księgarnia Naukowa z Opola.
dystrybucja międzynarodowa: amazon

Zapraszamy do współpracy!

Wydawcom naukowym proponujemy specjalną ofertę współpracy w zakresie przyjmowania zleceń redakcji i druku, a także kooperacji wydawniczej. Zapraszamy również Autorów prac naukowych do przesyłania swoich tekstów lub ich fragmentów w formacie PDF. Oferujemy najwyższą jakość w konkurencyjnej cenie!

Przydatne linki

W związku ze zmianą serwisów WWW Wydawnictwa Naukowego UMK mogą wystąpić utrudnienia w działaniu sklepu internetowego. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.