SKIP_TO
aktualności aktualności

Spotkanie autorskie Jerzego Rochowiaka

WN UMK

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę pt. Dobra wiadomość.
06.03.2024 r. o godz. 18.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej - Książnicy Kopernikańskiej (ul. Słowackiego 8) odbędzie się spotkanie z Jerzym Rochowiakiem. Wydarzenie będzie okazją do promocji najnowszego tomiku poety, pt. Dobra wiadomość, opublikowanego przez Wydawnictwo Naukowe UMK w Serii Literackiej POZA WN UMK. Spotkanie poprowadzi dr Marcin Lutomierski. Wstęp na wydarzenie będzie wolny.
Jerzy Rochowiak, absolwent filologii polskiej UMK, jest autorem sztuk teatralnych, słuchowisk, książek dla dzieci, opowiadań, wierszy, a także tekstów o kulturze współczesnej, przede wszystkim amatorskiej twórczości artystycznej i edukacji kulturalnej. Od 1980 do 1996 roku pracował jako kierownik literacki w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. Od stycznia 1997 roku był redaktorem naczelnym miesięcznika „Biuletyn Informacji Kulturalnej” w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, którym kierował od 2006 do 2022. Był współzałożycielem i redaktorem miesięcznika „Przegląd Artystyczno-Literacki” wydawanego w Toruniu przez Wydawnictwo Wit-Graf i Uniwersytet Mikołaja Kopernika. W roku 2011 otrzymał nagrodę Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ dla krytyka teatru dla dzieci i młodzieży za rok 2010. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.