Krzysztof Mikulski (red.)

Toruński Słownik Biograficzny, t. 2

Wysyłamy w ciągu 5 dni roboczych
ISBN:
150-59-316--
Publication year:
2000
Pages number:
285
Series:
Toruński Słownik Biograficzny
Publisher:
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

44,00 zł

Krzysztof Mikulski (red.)

Toruński Słownik Biograficzny, t. 2

Kategoria produktu:

Spis biogramów

zamieszczonych w I i II tomie Toruńskiego słownika biograficznego
(liczby rzymskie oznaczają tom)
Abramowiczówna Zofia (1906-1988) II,
Adriańczyk Stanisław (1892-1973) II,
Allen Gerhard II von (l. pół. XIV w. - 1396) II,
Allen Gertruda (4 ćw. XIII w. - po 1353) II,
Allen Godfried I von (l. pół. XIV w.- pocz. 1390) II,
Allen Herman II von (l. pół. XIV w.-1403) II,
Allen Tiedeman II von (1430-1499) II,
Andrzej (ok.1370? - 1420) I,
Antczak Antoni (1890-1952) I,
Armknecht Dorota (ok. 1400-1465) I,
Babecki Jan Albert (1743-1840) II,
Bachström Jan Fryderyk (1686-1742) II,
Bagiński Bogumił Antoni (1869-1935) II,
Bagiński Mieczysław (1902-1978) II,
Balewski Władysław (1893-1980) II,
Barciszewski Kazimierz Zygmunt (1886-1970) II,
Bartkiewicz Janina (1912-1975) I,
Basiński Antoni Bogusław (1905-1990) I,
Benda Karol (1893-1942) I,
Bender Georg Immanuel (1848-1924) II,
Berbecki Leon Piotr (1874-1963) II,
Berdziajew Tamara (1897-1959) II,
Bertog (ok. pół. XIII w.) II,
Bieniasz Józef (1907-1939) I,
Birken Rutger von (zm. 1472) I,
Birkenmayer Alfred Józef (1892-1977) II,
Bobkowski Andrzej (1913-1961) II,
Bobkowski Henryk Karol (1879-1945) II,
Bobowski Feliks (1873-1936) I,
Boethke Kari August (1830-1912) II,
Bogusławska Maria (1868-1929) II,
Bohr Ryszard (1926-1987) I,
Bojanowski Jerzy (1893-1983) I,
Bolt Antoni Hieronim (1891-1941) I,
Bolt Halina Kazimiera (1888-1981) I,
Bołądź Karol (1904-1976) II,
Bołtuć Maria (1906-1964) I,
Borgoni Michael (ok. 1705-1763) I,
Borkowski Albert (1686-1757) II,
Bortnowski Władysław (1891-1966) II,
Boszko Ryszard (1903-1971) I,
Bracki Władysław Jan (1892-1970) I,
Brohm Cari Friedrich August (1779-1838) II,
Brohm Rudolf (1807-1887) II,
Bröllmann Johann Christian (1675 - ok.1731) I,
Bröllmann Nikolaus (ok. 1640-1703) I,
Bröllmann Samuel (ok.1685 - ok. 1730) I,
Brzeska Wanda Emilia (1893-1978) I,
Buszczyński Bolesław (1857-1926) II,
Buszczyński Józef (1823-1887) I,
Buszczyński Sylwester (1855-1940) I,
Bychowska Helena (1909-1959) II,
Calis Johannes (2. pół. XV w.- 1427) I,
Celichowski Stanisław Ludwik (1886-1935) II,
Chyliński Józef (1904-1985) II,
Cieślak Stanisław (1898-1954) II,
Clausen Daniel (ok. 1735-1811) I,
Clausen Daniel Jakub (1768-1804) I,
Clausen Heinrich Daniel (1778-1827) I,
Cocchi Jan Baptysta (1701-1759) I,
Csató Edward (1920-1968) II,
Curtze Maximilian (1837-1903) II,
Czaplewski Paweł Antoni (1877-1963) I,
Czapliński Bernard (1908-1980) I,
Czarliński Adam Leon Michał Schedlin (1870-1956) II,
Czarliński Emil Schedlin (1833-1913) I,
Czarliński Leon I Schedlin (1835-1918) I,
Czarliński Leon III Marian Schedlin (1899- -1939) II,
Czarnecki Alojzy (1893-1980) I,
Czerny Zygmunt Bronisław (1888-1975) II,
Czeżowski Tadeusz Hipolit (1889-1981) I,
Czyżak Józef Antoni (1897-1939) II,
Ćwikliński Jan Kazimierz (1850-1924) I,
Dandelski Zdzisław Stanisław (1880-1954) I,
Danielewski Cyryl Zbigniew (1864-1923) I,
Danielewski Ignacy (1829-1907) I,
Dażwański Stefan (1889-1952) I,
Dąbrowski Stanisław (1889-1969) II,
Dąmbski Stanisław Kazimierz (ok. 1638-1700) I,
Dąmbski Wojciech z Lubrańca (1676-1725) I, Debes Johan (zm. po 1784) I,
Dembiński Stefan (1898-1977) II,
Dereżyński Mieczysław Leon (1909-1951) I,
Dietl Bronisław (1878-1952) I,
Dobaczewska Wanda (1892-1980) II,
Dobrowolski Władysław (1903-1964) I,
Donepe Antoni (1606-1663) I,
Donimirski-Brochwicz Antoni (1846-1912) II,
Donimirski-Brochwicz Edward (1844-1907) II,
Donimirski-Brochwicz Jan Piotr (1888-1939?) II,
Drzewiecki Jan (1898-1942) I,
Durosch Wacław (po 1630-1704) I,
Dutkiewicz Stanisław (zm. 1754) I,
Działowski Zygmunt Alfons (1843-1878) I,
Dziedzic Ignacy Jakub (1889-1956) I,
Dziewulski Władysław (1878-1962) I,
Edwerdt Samuel (zm. 1654) I,
Elzenberg Henryk Józef (1887-1967) II,
Esken Franciszek I (ok. 1470-1537) I,
Esken Franciszek III (1540-1601) I,
Esken Henryk (1578-1643) II,
Esken Jakub (1618-1681) II,
Esken Jan (1596-1667) II,
Fałat Julian (1853-1929) I,
Felczak Zygmunt (1903-1946) II,
Feldner Gotlob (1722-1787) I,
Frączkowski Franciszek (1878-1931) I,
Frąś Ludwik (1901-1953) II,
Fredewald Adrian (ok. 1490-1551) II,
Fredewald Mikołaj II (przed 1420-1499) II,
Fredewald Mikołaj IH (ok. 1445-1524) II,
Freitag Adam (1608-1650) I,
Frelichowski Stefan Wincenty (1913-1945) I,
Frendl Agenor von (1875-1956) II,
Freymuth Otto (1892-1957) I, Gałczyński Lucjan (1894-?) II,
Geret Samuel Luther (1730-1797) II,
Gerlach Jan (1893-1983) II,
Gesselen Konrad (ok. 1409 - po 1469) II,
Glicensztejn Izaak Lejb (1898 - ok. 1940) II,
Gliczner Erazm (1535-1603) II,
Głazowski Józef (1903-1966) I,
Gnoiński Michał Roch (1886-1965) I,
Goltz Bogumił (1801-1870) II,
Gołomski Bernard (1889-1939) II,
Gotland Hans (ok. 1380 - ok. 1445) I,
Górski Konrad Józef (1895-1990) I,
Grabowski Antoni Franciszek (1857-1921) II,
Graff Karol (1840-1902) I,
Gregorkiewicz Kazimierz (1925-1988) II,
Gros Eugeniusz (1878-1947) II,
Guhr George (zm. po 1748) I,
Gumowska Eugenia (1905-1992) II,
Hartknoch Johannes Christoph (1644-1687) I,
Hartleb Kazimierz Jan (1886-1951) II,
Hasse Arnold (1873-1933) I,
Hauenstein Jan Fryderyk (zm. 1736) II,
Hejnosz Wojciech (1895-1976) II,
Heuer Reinhold Rudolf (1867-1946) I,
Hiller Onufry (1910-1975) I,
HitfeldGotschalkm(ok. 1405-1458) II,
Hitfeid Henryk (zm. 1398) II,
Hitfeid Herman III (ok. 1440-1501) II,
HofeJohann vom (zm. po 1371) II,
Hoppen Jerzy (1891-1969) II,
Horzyca Wiłam (1889-1959) I,
Hubę Jan Michał (1737-1807) I,
Hut Heinrich (zm. 1388) II,
Iwanów Zbigniew (1948-1987) I,
Jacobi Aleksander (1829-1894) I,
Jamontt Bronisław (1886-1957) I,
Jaśkowski Stanisław (1906-1965) I,
Jedlina-Jacobson Wojciech (1885-1961) I,
Jeleński Tadeusz Feliks Michał (1900-1968) II,
Jeśmanowicz Leon (1914-1989) II,
Jędrusik Stanisław (1899-1987) I,
Jucewicz Konstanty Władysław (1891-1940?) II,
Kaczorowski Czesław (1891-1940) I,
Kalb Albert (zm. po 1455) I,
Kalischer Hirsch Zwi (1795-1874) II,
Kaliszek Władysław (1895-1940) I,
Kaikstein Teodor (1851-1905) II,
Karłowska Maria (1865-1935) II,
Karniej Edward (1890-1942) II,
Kawski Walerian (1912-1985) II,
Kemenate Jakob von der (zm. przed 1376) II, Kempen Jacob von (ok. 1650-1704) I,
Kiersnowski Aleksander (1878-1938) II,
Kiniklis Stefan (1890-1951) I,
Klosmann Christian (1697-1774) I,
Kolankowski Ludwik (1882-1956) I,
Konkolewski Leon (1903-1958 ) II,
Kopernik Mikołaj (1473-1543) II,
Koranyi Karol Wilhelm (1897-1964) I,
KordelitzJan (l. pół. XIV w. - 1384) II,
Körner Johannes Friedrich (1728-1795) II,
Körner Theodor Eduard (1810-1891) II,
Kowarski Felicjan Szczęsny (1890-1948) II,
Koye Benedykt I (zm. 1505) II,
Koye Jan I (1475-1550) II,
Kozanecki Florian (1889-1960) II,
Kozłowski Kazimierz Paweł (1865-1932) II,
Kozłowski Leon (1887-1948) II,
Krüger Henrich (ok. 1430-1504) I,
Krzemieniewski Ewert - Hilary (1885-1951) II,
Krzeszowska Halina (1905-1977) I,
Kucharski Eugeniusz (1880-1952) I,
Kuczyński Edward (1905-1958) II,
Kudliński Antoni (1910-1945) II,
Lambeck Ernst Georg (1814-1892) I,
Lamot Wiktor (1891-1959) I,
Laurer Jan Chrystian (zm. 1732) I,
Lechicka Jadwiga (1869-1965) I,
Lewicki Andrzej (1910-1972) II,
Lichtfuss Ernest (1611-1679) I,
Lichtfuss Fryderyk (1589-1656) I,
Lichtfuss Idzi (1568-1622) I,
Lindershausen Konstantyn (1618-1678) I,
Lissowski Mieczysław Szczepan (l 891? - - po 1970) I,
Luśniak Eugeniusz Ignacy (1892-1954) I,
Luśniak Jadwiga (1898-1988) I,
Łaszewski Stefan (1862-1924) I,
Łącki Wincenty Paweł (1898-1964) II,
Łukaszewicz Kazimierz (ok. 1750 - po 1794) I,
Łukaszewicz Witold (1911-1975) I,
Łyskowski Ignacy (1820-1886) II,
Łyskowski Mieczysław (1825-1894) II,
Magdański Marian Ignacy (1908-1945) II,
Majewski Adam (1907-1979) II,
Majewski Michał (1729 - ok. 1813) II,
Makowiecki Tadeusz (1900-1952) I,
Makowski Bolesław Sylwester (1885-1979) II,
Mańkowski Walerian (1892-1958) I,
Marquan Kari Mathias (1818-1872) I,
Mazurek Ignacy (1880-1950) II,
Mączyński Andrzej (1697-1771) II,
Meinricus (XIII w.) I,
Meisner Jakub (1678-1740) I,
Mellien Gottiieb (1770-1830) I,
Męczykowski Jan (1873-1917) II,
Michałek Stefan (1888-1955) I,
Michejda Tadeusz (1879-1956) I,
Mielcarski Szymon (1714-1771) I,
Mochinger Marek (1583-1625) II,
Mochinger Martin (1537-1590) II,
Moczyński Zygmunt (1871-1940) II,
Moryciński Hugon (1904-1973) I,
Mossakowski Józef (1897-1972) I,
Nałęcz Michał (1691-1761) I,
Narębski Stefan (1892-1966) II,
Niesiołowski Tymon (1882-1965) I,
Nothaft Jan (zm. po 1357) I,
Nowak Leon (1909-1965) I,
Nowicki Julian (1910-1936) II, Okopiński Marek (1929-1992) II,
OloffEfraim ojciec (1685-1735) II,
OloffEfraim syn (1715-1766) II,
Olszański Witalis (1885-1940) I,
Olszewski Witold Stanisław (1878-1979) I,
OrnassJan Chryzostom (1859-1932) I,
Ossowski Paweł (1878-1939) II,
Ostaszewska Wanda (1909-1994) I,
Ostrowski Stanisław (1880-1945?) II,
Padiejski Fiodor Fiodorowicz (1759 - po 1829) II,
Pałubicki Jan (1897-1982) II,
Parzybok Sylwester (1886-1944) I,
Pawlak Wojciech (1881-1968) II,
Pawlikowski Michał Kryspin (1893-1972) II,
Pączek Marian Antoni (1884-1933) I,
Petri Johannes (zm. 1772) 1,
Petrykowski Tadeusz (1921-1983) II,
Piekarska Joanna (1906-1996) II,
Pietkiewicz Bronisław (1905-1979) II,
Pietrasiewicz Janina Zofia (1898-1970) I,
Pietrykowski Tadeusz (1895-1940) II,
Pikiel-Samurewiczowa Irena (1900-1991) II,
Pirożyński Marian (1899-1964) I,
Piskorska Helena Stanisława (1895-1973) I,
Poitevin, wicehrabia de Maureillan Jean- -Etienne-Casimir (1772-1829) II,
Popiel Karol (1887-1977) I,
Popławski Marceli Feliks (1882-1948) I,
Praetorius Kari Gottihelf (1763-1827) I,
Praetorius Nataniel (1722-1791) II,
Preisner Walerian Stanisław (1894-1966) I,
Prowe Leopold Friedrich (1821-1887) II,
Prüffer Jan (1890-1959) I,
Przybył Eugeniusz (1884-1965) I,
Przyluski Bronisław Jan (1905-1980) II,
Rabe (zm. po 1255) I,
Raczkiewicz Władysław (1885-1947) I,
Rakowicz Franciszek Tadeusz (1839-1878) I,
Raszeja Leon Ignacy (1901-1939) I,
Rodziewicz Aleksander (1898-1981) II,
Rose Marian (1933-1970) I,
Rożański Andrzej Władysław (1887-1956) II,
RösnerJan Gotfryd (1658-1724) II,
Różycki Leopold (1837-1904) I,
Ruffer Józef (1878-1940) I,
Schmid Jerzy (1629-1697) I,
Schmolle Jan (pół. XV w. - zm. po 1513) I,
Schoenwald Reinhold (1677-1735) I,
Schwerdtmann Kazimierz Leon (1693-1760) II,
Sczaniecki Jan Mieczysław (1873-1952) II,
Sczaniecki Michał Leon (1838-1920) II,
Seib Tadeusz Józef (1887 - po 1939) II,
Semrau Artur (1862-1940) I,
Sieffert Jerzy (1560-1617) I,
Sieffert Michał (ok. 1530-1578) I,
Sienkiewicz Jerzy Bogusław Ryszard (1883- -1947) I,
Sierakowski Adam (1846-1912) II,
Skierski Leonard (1866-1940) I,
Sobecki Stefan (1908-1985) II,
Sobkowiak Andrzej (1945-1987) II,
Sochaniewicz Kazimierz Roman (1892-1930) II,
Solarz Stanisław (1894-1974) I,
Stachowiak Jan (1897-1943) II,
Stankiewicz Sylwan (1895-1969) I,
Stefan Jerzy Tadeusz (1905-1961) I,
Steiner Christian Friedrich (1722-1783) II,
Steiner Christian Gottiieb (1746-1814) II,
Sulecki Jakub (1862-1941) II,
Swinarski Antoni Mikołaj (1910-1985) I,
Szczęsny Tadeusz (1913-1991) II,
Szczurkiewicz Tadeusz Józef (1895-1984) II,
Szołdrski Władysław (1884-1971) II,
Szpakiewicz Mieczysław (1890-1945) I,
Szrant Karol Stanisław (1886-1975) II,
Szuman Henryk Antoni (1882-1939) II,
Szuman Leon Stanisław (1852-1920) II,
Szuman Wanda (1890-1994) I,
Szuman Władysław (1868-1924) I,
Szydłowski Stanisław Marian (1889-1972) II,
Śliwowski Jerzy (1907-1983) II,
Tempski Esden Kazimierz (1887-1936) II,
Tempski Esden Stanisław (1884-1960) II,
Teudenkus Konrad (pocz. XV w. - 1471) II,
Thommee Wiktor (1881-1962) II,
Tłoczek Ignacy (1902-1982) II,
Torwirt Leonard (1912-1967) II,
Trenkler Ryszard (1912-1993) II,
Trzemeski Emanuel (1879-1968) I,
Tujakowski Alojzy (1914-1992) I,
Turska Halina (1901-1979) II,
Ulatowski Kazimierz (1884-1975) I,
Ulińska Alina (1905-1990) II,
Wachowiak Stanisław (1890-1972) II,
Waga Tadeusz Aleksander Bolesta (1905-1934) I,
Wałdowski Julian (1854-1912) I,
Watzenrode Łukasz młodszy (1447-1512) II,
Watzenrode Łukasz starszy (ok. 1390-1462) I,
Weese Gustav Traugott (1801-1874) II,
Wege Tileman von (ok. 1400-1457) I,
Wernicke Julius Emil (1802 - po 1858) II,
Wieczorek Jan Michał (1904-1980) II,
Wilanowicz Janina (1899-1955) I,
Willamow Johann Gottiieb (1736-1777) II,
Witkowski Leon Franciszek Józef (1908 -1992) II,
Wiza Zygmunt (1886-1937) II,
Wizimirski Rudolf Marian (1883-1940) II,
Woźnicki Wiesław Lech (1933-1995) I,
Wybicki Józef (l 866-1929) I,
Wysiński Józef (1879-1936) I,
Zaleska Jadwiga Leontyna (1900-1993) II,
Zawodziński Karol Wiktor (1890-1949) I,
Zelek Ignacy (1894-1961) I,
ZernekeJakob Heinrich (1672-1741) I,
Zoller Friedrich Johann Daniel Alois (1762- -1821) II,
Zorn Piotr (1682-1746) II,
Zygadłowicz Gustaw (1869-1923) II,
Żółtowski Stanisław (1888-1979) I,
Żytkowicz Leonid (1909/10-1991) II,

No reviews

At the moment there is no reviews for this book. You can write your own!!!

Write review

Write your own review

Captcha

Newsletter

If you are interested in receiving news from Wydawnictwo Naukowe UMK, please subscribe to our newsletter.

Dodano do koszyka:

Lorem ipsum