Krzysztof Mikulski (red.)

Toruński Słownik Biograficzny, t. 2

Wysyłamy w ciągu 5 dni
ISBN:
150-59-316--
Rok wydania:
2000
Liczba stron:
285
Seria:
Toruński Słownik Biograficzny
Wydawca:
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

44,00 zł

Krzysztof Mikulski (red.)

Toruński Słownik Biograficzny, t. 2

Kategoria produktu:

Spis biogramów

zamieszczonych w I i II tomie Toruńskiego słownika biograficznego
(liczby rzymskie oznaczają tom)
Abramowiczówna Zofia (1906-1988) II,
Adriańczyk Stanisław (1892-1973) II,
Allen Gerhard II von (l. pół. XIV w. - 1396) II,
Allen Gertruda (4 ćw. XIII w. - po 1353) II,
Allen Godfried I von (l. pół. XIV w.- pocz. 1390) II,
Allen Herman II von (l. pół. XIV w.-1403) II,
Allen Tiedeman II von (1430-1499) II,
Andrzej (ok.1370? - 1420) I,
Antczak Antoni (1890-1952) I,
Armknecht Dorota (ok. 1400-1465) I,
Babecki Jan Albert (1743-1840) II,
Bachström Jan Fryderyk (1686-1742) II,
Bagiński Bogumił Antoni (1869-1935) II,
Bagiński Mieczysław (1902-1978) II,
Balewski Władysław (1893-1980) II,
Barciszewski Kazimierz Zygmunt (1886-1970) II,
Bartkiewicz Janina (1912-1975) I,
Basiński Antoni Bogusław (1905-1990) I,
Benda Karol (1893-1942) I,
Bender Georg Immanuel (1848-1924) II,
Berbecki Leon Piotr (1874-1963) II,
Berdziajew Tamara (1897-1959) II,
Bertog (ok. pół. XIII w.) II,
Bieniasz Józef (1907-1939) I,
Birken Rutger von (zm. 1472) I,
Birkenmayer Alfred Józef (1892-1977) II,
Bobkowski Andrzej (1913-1961) II,
Bobkowski Henryk Karol (1879-1945) II,
Bobowski Feliks (1873-1936) I,
Boethke Kari August (1830-1912) II,
Bogusławska Maria (1868-1929) II,
Bohr Ryszard (1926-1987) I,
Bojanowski Jerzy (1893-1983) I,
Bolt Antoni Hieronim (1891-1941) I,
Bolt Halina Kazimiera (1888-1981) I,
Bołądź Karol (1904-1976) II,
Bołtuć Maria (1906-1964) I,
Borgoni Michael (ok. 1705-1763) I,
Borkowski Albert (1686-1757) II,
Bortnowski Władysław (1891-1966) II,
Boszko Ryszard (1903-1971) I,
Bracki Władysław Jan (1892-1970) I,
Brohm Cari Friedrich August (1779-1838) II,
Brohm Rudolf (1807-1887) II,
Bröllmann Johann Christian (1675 - ok.1731) I,
Bröllmann Nikolaus (ok. 1640-1703) I,
Bröllmann Samuel (ok.1685 - ok. 1730) I,
Brzeska Wanda Emilia (1893-1978) I,
Buszczyński Bolesław (1857-1926) II,
Buszczyński Józef (1823-1887) I,
Buszczyński Sylwester (1855-1940) I,
Bychowska Helena (1909-1959) II,
Calis Johannes (2. pół. XV w.- 1427) I,
Celichowski Stanisław Ludwik (1886-1935) II,
Chyliński Józef (1904-1985) II,
Cieślak Stanisław (1898-1954) II,
Clausen Daniel (ok. 1735-1811) I,
Clausen Daniel Jakub (1768-1804) I,
Clausen Heinrich Daniel (1778-1827) I,
Cocchi Jan Baptysta (1701-1759) I,
Csató Edward (1920-1968) II,
Curtze Maximilian (1837-1903) II,
Czaplewski Paweł Antoni (1877-1963) I,
Czapliński Bernard (1908-1980) I,
Czarliński Adam Leon Michał Schedlin (1870-1956) II,
Czarliński Emil Schedlin (1833-1913) I,
Czarliński Leon I Schedlin (1835-1918) I,
Czarliński Leon III Marian Schedlin (1899- -1939) II,
Czarnecki Alojzy (1893-1980) I,
Czerny Zygmunt Bronisław (1888-1975) II,
Czeżowski Tadeusz Hipolit (1889-1981) I,
Czyżak Józef Antoni (1897-1939) II,
Ćwikliński Jan Kazimierz (1850-1924) I,
Dandelski Zdzisław Stanisław (1880-1954) I,
Danielewski Cyryl Zbigniew (1864-1923) I,
Danielewski Ignacy (1829-1907) I,
Dażwański Stefan (1889-1952) I,
Dąbrowski Stanisław (1889-1969) II,
Dąmbski Stanisław Kazimierz (ok. 1638-1700) I,
Dąmbski Wojciech z Lubrańca (1676-1725) I, Debes Johan (zm. po 1784) I,
Dembiński Stefan (1898-1977) II,
Dereżyński Mieczysław Leon (1909-1951) I,
Dietl Bronisław (1878-1952) I,
Dobaczewska Wanda (1892-1980) II,
Dobrowolski Władysław (1903-1964) I,
Donepe Antoni (1606-1663) I,
Donimirski-Brochwicz Antoni (1846-1912) II,
Donimirski-Brochwicz Edward (1844-1907) II,
Donimirski-Brochwicz Jan Piotr (1888-1939?) II,
Drzewiecki Jan (1898-1942) I,
Durosch Wacław (po 1630-1704) I,
Dutkiewicz Stanisław (zm. 1754) I,
Działowski Zygmunt Alfons (1843-1878) I,
Dziedzic Ignacy Jakub (1889-1956) I,
Dziewulski Władysław (1878-1962) I,
Edwerdt Samuel (zm. 1654) I,
Elzenberg Henryk Józef (1887-1967) II,
Esken Franciszek I (ok. 1470-1537) I,
Esken Franciszek III (1540-1601) I,
Esken Henryk (1578-1643) II,
Esken Jakub (1618-1681) II,
Esken Jan (1596-1667) II,
Fałat Julian (1853-1929) I,
Felczak Zygmunt (1903-1946) II,
Feldner Gotlob (1722-1787) I,
Frączkowski Franciszek (1878-1931) I,
Frąś Ludwik (1901-1953) II,
Fredewald Adrian (ok. 1490-1551) II,
Fredewald Mikołaj II (przed 1420-1499) II,
Fredewald Mikołaj IH (ok. 1445-1524) II,
Freitag Adam (1608-1650) I,
Frelichowski Stefan Wincenty (1913-1945) I,
Frendl Agenor von (1875-1956) II,
Freymuth Otto (1892-1957) I, Gałczyński Lucjan (1894-?) II,
Geret Samuel Luther (1730-1797) II,
Gerlach Jan (1893-1983) II,
Gesselen Konrad (ok. 1409 - po 1469) II,
Glicensztejn Izaak Lejb (1898 - ok. 1940) II,
Gliczner Erazm (1535-1603) II,
Głazowski Józef (1903-1966) I,
Gnoiński Michał Roch (1886-1965) I,
Goltz Bogumił (1801-1870) II,
Gołomski Bernard (1889-1939) II,
Gotland Hans (ok. 1380 - ok. 1445) I,
Górski Konrad Józef (1895-1990) I,
Grabowski Antoni Franciszek (1857-1921) II,
Graff Karol (1840-1902) I,
Gregorkiewicz Kazimierz (1925-1988) II,
Gros Eugeniusz (1878-1947) II,
Guhr George (zm. po 1748) I,
Gumowska Eugenia (1905-1992) II,
Hartknoch Johannes Christoph (1644-1687) I,
Hartleb Kazimierz Jan (1886-1951) II,
Hasse Arnold (1873-1933) I,
Hauenstein Jan Fryderyk (zm. 1736) II,
Hejnosz Wojciech (1895-1976) II,
Heuer Reinhold Rudolf (1867-1946) I,
Hiller Onufry (1910-1975) I,
HitfeldGotschalkm(ok. 1405-1458) II,
Hitfeid Henryk (zm. 1398) II,
Hitfeid Herman III (ok. 1440-1501) II,
HofeJohann vom (zm. po 1371) II,
Hoppen Jerzy (1891-1969) II,
Horzyca Wiłam (1889-1959) I,
Hubę Jan Michał (1737-1807) I,
Hut Heinrich (zm. 1388) II,
Iwanów Zbigniew (1948-1987) I,
Jacobi Aleksander (1829-1894) I,
Jamontt Bronisław (1886-1957) I,
Jaśkowski Stanisław (1906-1965) I,
Jedlina-Jacobson Wojciech (1885-1961) I,
Jeleński Tadeusz Feliks Michał (1900-1968) II,
Jeśmanowicz Leon (1914-1989) II,
Jędrusik Stanisław (1899-1987) I,
Jucewicz Konstanty Władysław (1891-1940?) II,
Kaczorowski Czesław (1891-1940) I,
Kalb Albert (zm. po 1455) I,
Kalischer Hirsch Zwi (1795-1874) II,
Kaliszek Władysław (1895-1940) I,
Kaikstein Teodor (1851-1905) II,
Karłowska Maria (1865-1935) II,
Karniej Edward (1890-1942) II,
Kawski Walerian (1912-1985) II,
Kemenate Jakob von der (zm. przed 1376) II, Kempen Jacob von (ok. 1650-1704) I,
Kiersnowski Aleksander (1878-1938) II,
Kiniklis Stefan (1890-1951) I,
Klosmann Christian (1697-1774) I,
Kolankowski Ludwik (1882-1956) I,
Konkolewski Leon (1903-1958 ) II,
Kopernik Mikołaj (1473-1543) II,
Koranyi Karol Wilhelm (1897-1964) I,
KordelitzJan (l. pół. XIV w. - 1384) II,
Körner Johannes Friedrich (1728-1795) II,
Körner Theodor Eduard (1810-1891) II,
Kowarski Felicjan Szczęsny (1890-1948) II,
Koye Benedykt I (zm. 1505) II,
Koye Jan I (1475-1550) II,
Kozanecki Florian (1889-1960) II,
Kozłowski Kazimierz Paweł (1865-1932) II,
Kozłowski Leon (1887-1948) II,
Krüger Henrich (ok. 1430-1504) I,
Krzemieniewski Ewert - Hilary (1885-1951) II,
Krzeszowska Halina (1905-1977) I,
Kucharski Eugeniusz (1880-1952) I,
Kuczyński Edward (1905-1958) II,
Kudliński Antoni (1910-1945) II,
Lambeck Ernst Georg (1814-1892) I,
Lamot Wiktor (1891-1959) I,
Laurer Jan Chrystian (zm. 1732) I,
Lechicka Jadwiga (1869-1965) I,
Lewicki Andrzej (1910-1972) II,
Lichtfuss Ernest (1611-1679) I,
Lichtfuss Fryderyk (1589-1656) I,
Lichtfuss Idzi (1568-1622) I,
Lindershausen Konstantyn (1618-1678) I,
Lissowski Mieczysław Szczepan (l 891? - - po 1970) I,
Luśniak Eugeniusz Ignacy (1892-1954) I,
Luśniak Jadwiga (1898-1988) I,
Łaszewski Stefan (1862-1924) I,
Łącki Wincenty Paweł (1898-1964) II,
Łukaszewicz Kazimierz (ok. 1750 - po 1794) I,
Łukaszewicz Witold (1911-1975) I,
Łyskowski Ignacy (1820-1886) II,
Łyskowski Mieczysław (1825-1894) II,
Magdański Marian Ignacy (1908-1945) II,
Majewski Adam (1907-1979) II,
Majewski Michał (1729 - ok. 1813) II,
Makowiecki Tadeusz (1900-1952) I,
Makowski Bolesław Sylwester (1885-1979) II,
Mańkowski Walerian (1892-1958) I,
Marquan Kari Mathias (1818-1872) I,
Mazurek Ignacy (1880-1950) II,
Mączyński Andrzej (1697-1771) II,
Meinricus (XIII w.) I,
Meisner Jakub (1678-1740) I,
Mellien Gottiieb (1770-1830) I,
Męczykowski Jan (1873-1917) II,
Michałek Stefan (1888-1955) I,
Michejda Tadeusz (1879-1956) I,
Mielcarski Szymon (1714-1771) I,
Mochinger Marek (1583-1625) II,
Mochinger Martin (1537-1590) II,
Moczyński Zygmunt (1871-1940) II,
Moryciński Hugon (1904-1973) I,
Mossakowski Józef (1897-1972) I,
Nałęcz Michał (1691-1761) I,
Narębski Stefan (1892-1966) II,
Niesiołowski Tymon (1882-1965) I,
Nothaft Jan (zm. po 1357) I,
Nowak Leon (1909-1965) I,
Nowicki Julian (1910-1936) II, Okopiński Marek (1929-1992) II,
OloffEfraim ojciec (1685-1735) II,
OloffEfraim syn (1715-1766) II,
Olszański Witalis (1885-1940) I,
Olszewski Witold Stanisław (1878-1979) I,
OrnassJan Chryzostom (1859-1932) I,
Ossowski Paweł (1878-1939) II,
Ostaszewska Wanda (1909-1994) I,
Ostrowski Stanisław (1880-1945?) II,
Padiejski Fiodor Fiodorowicz (1759 - po 1829) II,
Pałubicki Jan (1897-1982) II,
Parzybok Sylwester (1886-1944) I,
Pawlak Wojciech (1881-1968) II,
Pawlikowski Michał Kryspin (1893-1972) II,
Pączek Marian Antoni (1884-1933) I,
Petri Johannes (zm. 1772) 1,
Petrykowski Tadeusz (1921-1983) II,
Piekarska Joanna (1906-1996) II,
Pietkiewicz Bronisław (1905-1979) II,
Pietrasiewicz Janina Zofia (1898-1970) I,
Pietrykowski Tadeusz (1895-1940) II,
Pikiel-Samurewiczowa Irena (1900-1991) II,
Pirożyński Marian (1899-1964) I,
Piskorska Helena Stanisława (1895-1973) I,
Poitevin, wicehrabia de Maureillan Jean- -Etienne-Casimir (1772-1829) II,
Popiel Karol (1887-1977) I,
Popławski Marceli Feliks (1882-1948) I,
Praetorius Kari Gottihelf (1763-1827) I,
Praetorius Nataniel (1722-1791) II,
Preisner Walerian Stanisław (1894-1966) I,
Prowe Leopold Friedrich (1821-1887) II,
Prüffer Jan (1890-1959) I,
Przybył Eugeniusz (1884-1965) I,
Przyluski Bronisław Jan (1905-1980) II,
Rabe (zm. po 1255) I,
Raczkiewicz Władysław (1885-1947) I,
Rakowicz Franciszek Tadeusz (1839-1878) I,
Raszeja Leon Ignacy (1901-1939) I,
Rodziewicz Aleksander (1898-1981) II,
Rose Marian (1933-1970) I,
Rożański Andrzej Władysław (1887-1956) II,
RösnerJan Gotfryd (1658-1724) II,
Różycki Leopold (1837-1904) I,
Ruffer Józef (1878-1940) I,
Schmid Jerzy (1629-1697) I,
Schmolle Jan (pół. XV w. - zm. po 1513) I,
Schoenwald Reinhold (1677-1735) I,
Schwerdtmann Kazimierz Leon (1693-1760) II,
Sczaniecki Jan Mieczysław (1873-1952) II,
Sczaniecki Michał Leon (1838-1920) II,
Seib Tadeusz Józef (1887 - po 1939) II,
Semrau Artur (1862-1940) I,
Sieffert Jerzy (1560-1617) I,
Sieffert Michał (ok. 1530-1578) I,
Sienkiewicz Jerzy Bogusław Ryszard (1883- -1947) I,
Sierakowski Adam (1846-1912) II,
Skierski Leonard (1866-1940) I,
Sobecki Stefan (1908-1985) II,
Sobkowiak Andrzej (1945-1987) II,
Sochaniewicz Kazimierz Roman (1892-1930) II,
Solarz Stanisław (1894-1974) I,
Stachowiak Jan (1897-1943) II,
Stankiewicz Sylwan (1895-1969) I,
Stefan Jerzy Tadeusz (1905-1961) I,
Steiner Christian Friedrich (1722-1783) II,
Steiner Christian Gottiieb (1746-1814) II,
Sulecki Jakub (1862-1941) II,
Swinarski Antoni Mikołaj (1910-1985) I,
Szczęsny Tadeusz (1913-1991) II,
Szczurkiewicz Tadeusz Józef (1895-1984) II,
Szołdrski Władysław (1884-1971) II,
Szpakiewicz Mieczysław (1890-1945) I,
Szrant Karol Stanisław (1886-1975) II,
Szuman Henryk Antoni (1882-1939) II,
Szuman Leon Stanisław (1852-1920) II,
Szuman Wanda (1890-1994) I,
Szuman Władysław (1868-1924) I,
Szydłowski Stanisław Marian (1889-1972) II,
Śliwowski Jerzy (1907-1983) II,
Tempski Esden Kazimierz (1887-1936) II,
Tempski Esden Stanisław (1884-1960) II,
Teudenkus Konrad (pocz. XV w. - 1471) II,
Thommee Wiktor (1881-1962) II,
Tłoczek Ignacy (1902-1982) II,
Torwirt Leonard (1912-1967) II,
Trenkler Ryszard (1912-1993) II,
Trzemeski Emanuel (1879-1968) I,
Tujakowski Alojzy (1914-1992) I,
Turska Halina (1901-1979) II,
Ulatowski Kazimierz (1884-1975) I,
Ulińska Alina (1905-1990) II,
Wachowiak Stanisław (1890-1972) II,
Waga Tadeusz Aleksander Bolesta (1905-1934) I,
Wałdowski Julian (1854-1912) I,
Watzenrode Łukasz młodszy (1447-1512) II,
Watzenrode Łukasz starszy (ok. 1390-1462) I,
Weese Gustav Traugott (1801-1874) II,
Wege Tileman von (ok. 1400-1457) I,
Wernicke Julius Emil (1802 - po 1858) II,
Wieczorek Jan Michał (1904-1980) II,
Wilanowicz Janina (1899-1955) I,
Willamow Johann Gottiieb (1736-1777) II,
Witkowski Leon Franciszek Józef (1908 -1992) II,
Wiza Zygmunt (1886-1937) II,
Wizimirski Rudolf Marian (1883-1940) II,
Woźnicki Wiesław Lech (1933-1995) I,
Wybicki Józef (l 866-1929) I,
Wysiński Józef (1879-1936) I,
Zaleska Jadwiga Leontyna (1900-1993) II,
Zawodziński Karol Wiktor (1890-1949) I,
Zelek Ignacy (1894-1961) I,
ZernekeJakob Heinrich (1672-1741) I,
Zoller Friedrich Johann Daniel Alois (1762- -1821) II,
Zorn Piotr (1682-1746) II,
Zygadłowicz Gustaw (1869-1923) II,
Żółtowski Stanisław (1888-1979) I,
Żytkowicz Leonid (1909/10-1991) II,

Brak recenzji

Na razie nie ma recenzji dla książki. Możesz napisać własną!!!

Napisz recenzję

Napisz własną recenzję

Captcha

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem aktualnych informacji z Wydawnictwa Naukowego UMK, prosimy o zapisanie się do listy odbiorców naszego newslettera.

Dodano do koszyka:

Lorem ipsum